Lamp holder 1040/B
Order code: VIV001621 | SKU Reference: 1040/B straight, white
Technical info
| Series | SERIE 1040/1041 |
| Voltage (V) | 250V |
| Lampholder | E27 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø83x58xØ42mm |
| Body color | white |
| Warranty | 12 months warranty |
| Current (A) | 4A |
| Material | thermoplastic |
| EAN | 3800209150639 |
Termoplastic decorative lamp holder Е27, straight, white.
