Waterproof downlight MICA ∙ SL120 ∙ chrome ∙ IP65
Order code: VIV002889 | SKU Reference: SL120 C MICA
Technical info
| Series | MICA |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G5.3 |
| Ingress protection | IP65 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø84x49mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Max load | max 35W |
| Body color | chrome |
| Light source | no light source included |
| Warranty | 12 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | Ø72mm |
| EAN | 3800209159830 |
Bathroom downlight for recessed mounting by aluminum, Ø84, 12V, chrome, IP65.

