Halogen lamp JDR ∙ 18W ∙ 180lm ∙ GU10 ∙ 2800K
Order code: VIV003294 | SKU Reference: #JDR 18W GU10 230V Class C
Technical info
| Series | JDR 230V |
| Wattage (W) | 18W |
| Luminous flux (lm) | 180lm |
| Color temparature | 2800K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | GU10 |
| Beam angle | 24° |
| Shape | refletor |
| Size (mm) | Ø50x53mm |
| Lamp life (h) | 2000h |
| Dimming | non dimmable |
Halogen lamp 18W, 230V, GU10, 2000 hrs.
