LED lamp COLORS LED ∙ G45 ∙ 0.5W ∙ E27 ∙ RGB
Order code: VIV003543 | SKU Reference: CL G45 0.5W E27 RGB COLORS LED
Technical info
| Series | COLORS LED |
| Wattage (W) | 0.5W |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 320° |
| Shape | mini globe |
| Size (mm) | Ø45x69mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Light color | RGB |
| EAN | 3800228022511 |
LED lamp 0.5W, E27, 230V, RGB, mini globe. COLORS LED is extremely economical 0,5W and directly replace traditional colored incandescent lamps. They are widely used both at home and outside to create light effects and different kinds of lighting decorations.

