LED lamp ORBI LED ∙ G120 ∙ 18W ∙ 2000lm ∙ E27 ∙ 4000K
Order code: VIV003633 | SKU Reference: ORBI LED G120 18W E27 CL 4000K
Technical info
| Series | ORBI LED |
| Wattage (W) | 18W |
| Luminous flux (lm) | 2000lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 270° |
| Shape | globe |
| Size (mm) | Ø120x155mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Equivalent | ~110W incandescent |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228023112 |
LED lamp, 18W, E27, 230V, 4000K, globe. ORBI LED is with high power 18W and luminous flux 2000 lm.




