LED lighting fixture with motion sensor LIMA LED 10W SR16 ∙ white ∙ IP44
Order code: VIV003886 | SKU Reference: LIMA LED 10W SR16-W
Technical info
| Series | LIMA LED |
| Wattage (W) | 10W |
| Luminous flux (lm) | 750lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP44 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø250x49mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | thermoplastic |
| Ambient temperature | -20÷+40°C |
| Sensor type | Infrared sensor |
| EAN | 3800228025161 |
LIMA LED 10W 10W, 230V, 4000K is a waterproof lighting fixture IP44 with an infrared motion sensor made from durable UV-resistant material. It is suitable for outdoor use for illuminate the area in front of entrances of buildings, yards, garages, etc.


