LED lighting fixture VALLETTA LED ∙ 18W ∙ 4000K
Order code: VIV003918 | SKU Reference: VALLETTA LED 18W CL 4000K
Technical info
| Series | VALLETTA LED |
| Wattage (W) | 18W |
| Luminous flux (lm) | 1500lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø322x100mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228025437 |
LED ceiling fixture Ø330, 18W, 230V, 4000K. The LED lighting fixtures VALLETTA are suitable for creating effective lighting accents.


