Bathroom lighting fixture VISTA LED ∙ 15W ∙ 4000K ∙ IP44
Order code: VIV003956 | SKU Reference: VISTA LED 15W CL
Technical info
| Series | VISTA LED |
| Wattage (W) | 15W |
| Luminous flux (lm) | 1200lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP44 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 600x65x53mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 30000h |
| Body color | chrome |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | PC |
| EAN | 3800228025604 |
The bathroom lighting fixture VISTA LED 15W 4000K 230V is designed to be used to illuminate the area around the mirror. The IP44 protection ensures safe use in the area around the mirror in the bathroom. The fixture is supplied with a built-in switch in order to be switched off when necessary.




