Multifunctional ceiling fixture HERA LED ∙ 60W ∙ 3000-6400K
Order code: VIV004165 | SKU Reference: HERA LED 60W 3000-6400K
Technical info
| Series | HERA LED |
| Wattage (W) | 60W |
| Luminous flux (lm) | 3900-4800 |
| Color temparature | 3000-6400K |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø500x85mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable with remote control |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228027271 |
LED ceiling fixture, 60W, 230V, IP20. The multifunctional ceiling fixture HERA LED 60W can be dimmed and change the color temperature from 3000К to 6400К by a remote control.







