LED filament lamp FLICK ART LED ∙ BTA180 ∙ 8W ∙ 450lm ∙ E27 ∙ 2200K
Order code: VIV004183 | SKU Reference: BTA180 8W E27 2200K FLICK ART LED
Technical info
| Series | FLICK ART LED |
| Wattage (W) | 8W |
| Luminous flux (lm) | 450lm |
| Color temparature | 2200K (warm white) |
| Voltage (V) | 230V |
| Lampholder | E27 |
| Beam angle | 360° |
| Size (mm) | Ø180x385mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| EAN | 3800228027486 |
LED filament lamp, 8W, 450 lm, 2200K, E27, Ø180 x 385 mm, 360°, 25 000 ч. The FLICK ART LED series includes vintage style lamps with a large size. FLICK ART LEDs have flexible filaments and additionally stained flasks in amber glass, which creates an interesting decorative effect.



