LED floodlight with PIR SHIFT LED ∙ 30W ∙ black ∙ 6400K
Order code: VIV004537 | SKU Reference: SHIFT LED 30W/B 6400K
Technical info
| Series | SHIFT LED |
| Wattage (W) | 30W |
| Luminous flux (lm) | 2700lm |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 110° |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 140x190x48mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 20000h |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Ambient temperature | -25÷+40°C |
| EAN | 3800234850122 |
Series floodlights SHIFT LED with 6400K color temperature (daylight) and low glare, equipped with a motion sensor. Their construction includes a front cover with UV protection, which limits glare and provides visual comfort. SHIFT LED 30W; 2700 lm; efficiency - 90 lm/W; 6400K; sensor range: 160°; operating distance: up to 12 m.



