LED ceiling fixture with microwave sensor KENA LED ∙ 12W ∙ MW36 ∙ IP44
Order code: VIV004546 | SKU Reference: KENA LED 12W MW36 IP44
Technical info
| Series | KENA LED |
| Wattage (W) | 12W |
| Luminous flux (lm) | 950lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP44 |
| Shape | round shape |
| Size (mm) | Ø290x61mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 50000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Ambient temperature | -20÷+40°C |
| Sensor type | Microwave sensor |
| Mounting hole | Ø120mm |
| EAN | 3800234850214 |
The LED lighting fixture with microwave motion sensor KENA LED 12W is a practical solution for lighting in places where light is needed only for the time people pass by.



