LED strip PIXEL LED ∙ 120 SMD3535 ∙ 24VDC ∙ RGB ∙ 5m
Order code: VIV004975 | SKU Reference: PIXEL LED120 SMD3535 RGB
Technical info
| Series | RGB PIXEL LED |
| Wattage (W) | 90W |
| Voltage (V) | 24V |
| Beam angle | 120° |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 8x5000mm |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Light source | LED light source |
| Dimming | dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Light color | RGB |
| LEDs per meter | 120 SMD LED/m |
| Wattage/m | 18W/m |
| EAN | 3800234853697 |






