Solar LED string with 10 lamps and remote control FIESTA SOLAR LED ∙ RGB+W (3000K) ∙ IP44
Order code: VIV004992 | SKU Reference: FIESTA SOLAR LED RGBW IP44
Technical info
| Series | FIESTA SOLAR LED |
| Ingress protection | IP44 |
| Size (mm) | 8000mm |
| Body color | black |
| Light source | LED light source |
| Light color | RGB+W (3000K) |
| Ambient temperature | -10÷+45°C |
| EAN | 3800234853857 |
Тhe solar string FIESTA LED is IP44 waterproof and offers lighting effects in RGB color or in white light, and its operating modes сan be selected from the control panel on the back of the solar panel or via the included remote. Each of the 10 lamps of the FIESTA SOLAR LED is equipped with a hook for hanging, so the string is a universal light solution for installation on the facade, in the branches of trees or bushes or on the railings of stairs or terraces.



