Lamp holder G4, G5.3, G6.35 5023/15/SIL
Order code: VIV001690 | SKU Reference: VM/5023/15/SIL G4, G5.3, G6.35
Technical info
| Series | G4/G5.3/G6.35/GU10/G9/R7s LAMPHOLDERS |
| Voltage (V) | 12V |
| Lampholder | G4/G5.3/G6.35 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø18x10mm |
| Warranty | 12 months warranty |
| Current (A) | 4A |
| Material | ceramic |
| EAN | 8019695007197 |
Ceramic lamp holder for lamp bases G4, Gx5.3 or G6.35, cable 15 cm. Universal halogen lamp holders can be used with lamps with different lamp bases, Т300.
