LED driver SMPD LED DRIVER ∙ 60W
Order code: VIV002787 | SKU Reference: LED DRIVER 60W in 110-240V out 12VDC
Technical info
| Series | SMPD LED DRIVER |
| Voltage (V) | IN: 110-240V, OUT: 12V DC |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 40x160x31mm |
| Max load | 60W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Current (A) | 5A |
| Material | metal |
| EAN | 3800209158550 |
LED driver SMPD LED for LED strips, 60W. Input AC 110-240V, 50/60 Hz. Output voltage - 12V-5A.
