LED driver SMPD LED DRIVER ∙ 200W
Order code: VIV003898 | SKU Reference: SMPD LED DRIVER 200W in 100-240V out 12VDC
Technical info
| Series | SMPD LED DRIVER |
| Voltage (V) | IN: 110-240V, OUT: 12V DC |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 58x200x40mm |
| Max load | 200W |
| Warranty | 24 months warranty |
| Current (A) | 16.67A |
| Material | metal |
| EAN | 3800228025284 |
LED driver 200W, In 100-240V, Out 12VDC-16.6A. The SMPD series LED drivers are with compact size and a lightweight metal housing. The SMPD LED have a built-in rectifier for powering LED strips and LED lamps operating at 12V DC.
