LED bathroom fixture WALLY LED ∙ 6W ∙ 4000K ∙ IP44
Order code: VIV004014 | SKU Reference: WALLY LED 6W CL
Technical info
| Series | WALLY LED |
| Wattage (W) | 6W |
| Luminous flux (lm) | 600lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 145° |
| Ingress protection | IP44 |
| Shape | linear shape |
| Size (mm) | 400x130x60mm |
| Mounting | surface mounting |
| Lamp life (h) | 25000h |
| Body color | chrome |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | PC |
| EAN | 3800228026137 |
The smooth and clean lines of LED lighting fixture WALLY LED 6W 230V IP44 brings sophistication to the modern bathroom interior in a classic or contemporary style. Mounted over the mirror WALLY LED provides consistent light and even illumination in this area without dazzling effect due to the frosted diffusers.





