LED evacuation sign SALVE LED ∙ 1,8W ∙ Li-Ion ∙ 3,7V
Order code: VIV004031 | SKU Reference: SALVE LED 1.8W Li-Ion 3.7V 600mAh
Technical info
| Series | SALVE LED |
| Wattage (W) | 1.8W |
| Color temparature | 6400K (daylight) |
| Voltage (V) | 230V |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | 255x213x23mm |
| Mounting | surface mounting |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | PC |
| EAN | 3800228026267 |
The LED evacuation sign SALVE LED 1.8W, LI-ion 3.7V, 600mAh has a charging indicator, a test button and a slide button for switching between 2 operation modes: maintained and non-maintained.




