LED recessed panel QUADRA LED ∙ 24W ∙ 2400lm ∙ white ∙ 4000K
Order code: VIV004284 | SKU Reference: QUADRA LED 24W CL
Technical info
| Series | QUADRA LED |
| Wattage (W) | 24W |
| Luminous flux (lm) | 2400lm |
| Color temparature | 4000K (cool light) |
| Voltage (V) | 230V |
| Beam angle | 200° |
| Ingress protection | IP44/20 |
| Shape | square shape |
| Size (mm) | 170x170x16mm |
| Mounting | recessed mounting |
| Lamp life (h) | 20000h |
| Body color | white |
| Light source | LED light source |
| Dimming | non dimmable |
| Warranty | 24 months warranty |
| Material | aluminum |
| Mounting hole | 150x150mm |
| EAN | 3800228028377 |
LED panel QUADRA LED 24W; 2400 lm; 4000K (coollight); IP44/IP20; 20 000 hours of useful life time; 2 years warranty. QUADRA LED is a square LED panel with high efficiency 100 lm/W and wider illumination area.





