Lamp holder G9 KR/K540J
Order code: VIV001714 | SKU Reference: KR/K540J G9
Technical info
| Series | G4/G5.3/G6.35/GU10/G9/R7s LAMPHOLDERS |
| Voltage (V) | 250V |
| Lampholder | G9 |
| Ingress protection | IP20 |
| Size (mm) | Ø35x28.5mm |
| Warranty | 12 months warranty |
| Current (A) | 4A |
| Material | ceramic |
| EAN | 3800209156686 |
Ceramic lampholder G9, in a set with threaded skirt and ring.
